Rugby

Jeżeli chodzi o nawierzchnię i stawiane jej wymagania, rugby jest dyscypliną bardzo zbliżoną do piłki nożnej. W obydwu przypadkach mamy do czynienia ze sportem kontaktowym i w związku z tym konieczne jest stosowanie nawierzchni zapewniającej przyczepność oraz amortyzację uderzeń. Niemniej w rugby chwyty w biegu stanowią ważny element gry, co wiąże się z silniejszymi uderzeniami o nawierzchnię boiska. Ponieważ nawierzchnia boiska do rugby powinna zapewniać większa ochronę niż nawierzchnia boiska do piłki nożnej, powinna też spełniać wymóg minimalnej krytycznej wysokości upadku wynoszącej 1,4 m. W przypadku tradycyjnych boisk do rugby ze sztuczną murawą wymóg ten trudno spełnić bez przekraczania maksymalnych parametrów amortyzacji i odkształceń. Rygorystyczna konserwacja wypełnienia jest niezbędna dla utrzymania powyższego parametru krytycznej wysokości upadku. 

Amortyzujące podkłady ProPlay-Sport20 stosowane w połączeniu np. ze sztuczną murawą do rugby o wysokości włókna wynoszącej 60 mm oraz z wypełnieniem z piasku o grubości ok. 20 mm od spodu.

PLAYPRO-SPORT20(D)

ProPlay-Sport20(D) stanowi techniczną warstwę sportową przeznaczoną do stosowania na boiskach ze sztuczną murawą. 

W celu zapewnienia szybkiego montażu podkłady ProPlay-Sport20(D) mają postać zazębiających się ze sobą płyt ze szczelinami dylatacyjnymi. 

Podkłady ProPlay20(D) składają się ze spajanego cieplnie polietylenu usieciowanego o komórkach zamkniętych (XPE lub PEX). Minimalną trwałość podkładów z pianki XPE szacuje się na 100 lat. 

Oprócz modelu ProPlay-Sport20 zapewniającego wymagane parametry techniczne w ofercie znajduje się również model ProPlay-Sports20D. Produkt ten posiada dodatkowe (umieszczone w płaszczyźnie) kanaliki zapewniające odpowiednie odprowadzanie wody w przypadku muraw układanych na nieprzepuszczalnym, nieporowatym podłożu. 

product-specs-proplay-sport15-215
product-specs-proplay-sport17

PROPLAY-SPORT23(D)

ProPlay-Sport23(D) stanowi techniczną warstwę sportową przeznaczoną do stosowania na boiskach ze sztuczną murawą. W celu zapewnienia szybkiego montażu podkłady ProPlay-Sport23(D) mają postać zazębiających się ze sobą płyt ze szczelinami dylatacyjnymi. Podkłady ProPlay23(D) składają się ze spajanego cieplnie polietylenu usieciowanego o komórkach zamkniętych (XPE lub PEX). Minimalną trwałość podkładów z pianki XPE szacuje się na 100 lat. Oprócz modelu ProPlay-Sport23 zapewniającego wymagane parametry techniczne w ofercie znajduje się również model ProPlay-Sports23D. Produkt ten posiada dodatkowe (umieszczone w płaszczyźnie) kanaliki zapewniające odpowiednie odprowadzanie wody w przypadku muraw układanych na nieprzepuszczalnym, nieporowatym podłożu.

product-specs-proplay-sport15-215-2
product-specs-proplay-sport15-215

Znajdująca się z wierzchu 20 mm warstwa kauczuku zapewnia spełnienie wszystkich obowiązujących wymogów nie tylko w momencie montażu, ale również na przestrzeni wieloletniego okresu eksploatacji!

Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy podkłady amortyzujące ProPlay-Sport zapewniające krytyczną wysokość upadku powyżej 1,6 m. Czasami tradycyjna sztuczna murawa do gry w rugby wymaga jedynie nieznacznego zwiększenia parametru krytycznej wysokości upadku. W takim przypadku zastosowanie znajdzie model ProPlay-EcoSport. Podkład ten zapewnia wystarczająco duży wzrost krytycznej wysokości upadku wymagany do spełnienia obowiązujących wymogów bez nadmiernego zwiększania parametrów amortyzacji i odkształcenia.

Produkty przeznaczone do stosowania na boiskach do rugby:

product-specs-proplay-sport20
product-specs-proplay-sport23
product-specs-proplay-ecosport