Hokej na trawie

W przypadku hokeja na trawie amortyzujące właściwości nawierzchni zwiększają komfort zawodników biegających po boisku. Wyróżnia się dwa typy sztucznych muraw stosowanych na boiskach do hokeja na trawie: bez wypełnienia (wyższej klasy) oraz z wypełnieniem z piasku (niższej klasy).

Murawa bez wypełnienia lub zalewana wodą (wymagająca podlania przed grą) jest bardzo gęsta oraz zapewnia średnią amortyzację na poziomie ok. 40% Z czasem poziom amortyzacji ulega nieznacznemu pogorszeniu. Dodanie miękkiego podkładu elastycznego sprawi, że nawierzchnia będzie zbyt miękka, w związku z czym należy stosować sztywny podkład. Na przykład zastosowanie podkładu ProPlay-Sport15/215 zwiększy amortyzację do poziomu ponad 60%, który nie będzie ulegał zmianie.

Murawa z wypełnieniem z pisaku zapewnia amortyzacją na niskim poziomie wynoszącym ok. 20%. Z biegiem czasu nawierzchnia staje się sztywna, ponieważ stanowiący wypełnienie piasek podlega ubiciu. W przypadku tego typu murawy należy stosować bardziej miękki podkład elastyczny. Na przykład zastosowanie podkładu ProPlay-Sport17 zwiększy amortyzację do poziomu ponad 60% oraz będzie zapobiegać ubiciu wypełnienia z piasku.

Sand filled turf

product-specs-proplay-sport15-215
product-specs-proplay-sport17

Non-filled turf (water-based)

product-specs-proplay-sport15-215-2
product-specs-proplay-sport15-215

Renowacja boiska

Wyjątkowo sztywny podkład ProPlay-Sport15 można stosować w celu renowacji boisk do hokeja na trawie z dynamiczną podbudową (np. firmy lava-rubber). W ten sposób można uniknąć kosztownej operacji wymiany podbudowy.

Produkty przeznaczone do stosowania na boiskach do hokeja na trawie:

ProPlay-Sport15
ProPlay-Sport15/215
ProPlay-Sport17

PROPLAY – SPORT15
ProPlay-Sport15 stanowi techniczną warstwę sportową przeznaczoną do stosowania na boiskach ze sztuczną murawą. W celu zapewnienia szybkiego montażu
podkłady ProPlay-Sport15 mają postać zazębiających się ze sobą płyt ze szczelinami dylatacyjnymi. 

Podkłady ProPlay-Sport15 znalazły zastosowanie w licznych inwestycjach zrealizowanych w różnych krajach. Poniżej przedstawiamy kilka spośród nich.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z opiekunem klienta.

Nazwa inwestycji  Miasto  Kraj  Zastosowanie  Rok
Szkoła St Teilos School  Cardiff  Zjednoczone Królestwo  Piłka nożna  2015
Klub Hockey Bridgend  Bridgend  Zjednoczone Królestwo  Hokej  2014
Szkoła Shire Oak Academy  Walsall  Zjednoczone Królestwo  Multi-Sport  2013
Tennisplatz  Remscheid  Niemcy  Multi-Sport  2012
Ośrodek sportu i rekreacji w Ustce  Ustka  Polska  Tenis  2012
Klub tenisowy Denby Dale Tennis Club  Denby Dale  Zjednoczone Królestwo  Tenis  2012
Szkoła Worle Community School  Weston-super- Mare  Zjednoczone Królestwo  Multi-Sport  2012

PROPLAY-SPORT15/215
ProPlay-Sport15/2015 stanowi techniczną warstwę sportową przeznaczoną do stosowania na boiskach ze sztuczną murawą. W celu zapewnienia szybkiego montażu podkłady ProPlay-Sport15/215 mają postać zazębiających się ze sobą płyt ze szczelinami dylatacyjnymi. 

Podkłady ProPlay-Sport15/215 znalazły zastosowanie w licznych inwestycjach zrealizowanych w różnych krajach. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z opiekunem klienta.

PROPLAY-SPORT17
ProPlay-Sport17 stanowi techniczną warstwę sportową przeznaczoną do stosowania na boiskach ze sztuczną murawą. W celu zapewnienia szybkiego montażu podkłady ProPlay-Sport17 mają postać zazębiających się ze sobą płyt ze szczelinami dylatacyjnymi. 

Podkłady ProPlay-Sport17 znalazły zastosowanie w licznych inwestycjach zrealizowanych w różnych krajach. Poniżej przedstawiamy kilka spośród nich. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z opiekunem klienta.